ya benim dediğim şununla alakalıydı

hikaye (7) kaybeden (6) yalnızlık (3) şarkı (3) Infector of Souls (2) Terror's End (2) dans (2) dükkan (2) esnaf (2) kadın (2) konser (2) madde bağımlılığı (2) mahalle maçı (2) mesela (2) mesene (2) odun (2) oyun (2) performans (2) sokak (2) video (2) yalnızlar (2) yollar (2) 1954 (1) Akara (1) CAIRN (1) Diablo (1) Federal Almanya (1) Grand Vizier of Chaos (1) Hellforge Hammer (1) Lord De Seis (1) Mephisto (1) Soulstone (1) ah muhsin ünlü (1) akustik (1) akşamlar (1) alexi murdoch (1) anahtar (1) askerlik (1) aydınlık (1) aylin (1) ayna (1) balkon (1) bayram (1) bek (1) ben (1) cenk (1) chungking express (1) coldplay (1) davul (1) denizkızları (1) despot köşeler (1) discman (1) doktor (1) durak (1) e (1) earl's court (1) emin olmak (1) erkek (1) eski şehir (1) farinelli (1) faye wong (1) fikr-i sabit (1) futbol (1) gece geçtiğimiz şehir (1) gitar (1) göklere (1) havlar (1) hayat (1) hayatta nasıl başarılı olunur (1) hayır (1) hırs (1) ikircikli ovaller (1) ilker kılıçer (1) ilyas başsoy (1) insan (1) isim-şehir (1) istanbul (1) iyilik güzellik (1) işler (1) k. (1) kaybeden tribi (1) kaybedenler kulübü (1) kelimeler (1) kendini kaybetmek (1) kesmeşeker (1) kişiliğin gücü (1) kulaklıklar (1) kupa (1) köpekler (1) kış (1) kış çocukları (1) let down (1) liderliğin sırları (1) lizarazu (1) marka (1) mağlup (1) müzik (1) nihilizm (1) orange sky (1) pantomim (1) pink floyd (1) pulse (1) renk (1) rio (1) rüyalar (1) sahil (1) shiver (1) sinek (1) sokak çocuğu (1) sol bek (1) su (1) söyleşi (1) söz (1) sığamıyorum (1) talcid (1) telefon (1) uçarım (1) vicdani ret (1) vinyl (1) yalnızlık notları (1) yellow (1) yerlere (1) yıldızlar (1) zaman (1) çin (1) İsviçre (1) ışık (1) şehirlerden bir şehir (1) 王菲-光之翼 (1)

İzleyiciler

Blogger tarafından desteklenmektedir.

şu kadar bu kadar

21 Ağustos 2010 Cumartesi
bek; savunma gücünün yanında hücum gücü(nden kasıt; iyi paslar ve depar ile hücum futbolcusuna yaptığı katkı)   de olan futbol mevki. özellikle dörtlü savunmada önem kazanır ve sağ - sol olmak üzere kendini şekillendirir. kilit mevkilerdendir denilebilir. fiziksel olarak güçlü, teknik  ve dayanıklı olmalıdır bu mevkideki futbolcu. sol ve ya sağ kanadın tamamına etki etmesi beklenmekte zira. 

gel gelelim türk futbolunu bırak dünya futbolunda bile kaliteli sol bek sayısı çok azdır, hatta yok bile denilebilir. en başarılı örneği; roberto carlos'tur. ama benim burada bahsedeceğim ;

bir vakitler bayern'in ve fransa'nın üç numarasını giymiş lizarazu. bayern münih'ten marsilya'ya transfer olup tekrar bayern münih'e geldiğinde altmışdokuz numaralı formayı giymişti.  asfaltta oynadığımız mahalle maçlarında herkesin kendine bir orta saha ve ya forvet futbolcusu ismi seçtiği dönemlerde kendime uygun gördüğüm isimdi. defansta - ki sağ - sol - orta karışıktır. - kestiğim atak sonrası hızlı bir koşu ile rakip takımın kalecisiyle karşılaşıp attığım gol sonrası lizarazu şeklinde bağırarak attığım gol sevinci hala aklımdadır. benim için hep en gözde sol bek  olmuştur.


son söz olarak; 
bek; beklenmezliktir. atağa çıkan karşı takımın atağını kestikten sonra darbe yapabilecek olmaktır.gereksiz gibi gözüken not: savunma derinliği oluşumunun üç bek'inden birini oluşturduğumu duyduktan sonra lizarazu'yu anmamak yakışmazdı bana...


bayern münih'li yıllarındandan güzel bir gol ;

0 yorum:

Yorum Gönder

Cihan Mutlu

Cihan Mutlu
İstanbul'da yaşıyor. Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi okudu.

Sercan Candemir

Sercan Candemir
Antalya'da yaşıyor. Elektrik-Elektronik Mühendisliği okudu. Kaybeden Tribi kurucu-solisti&şarkısözü yazarı

İlyas Cingöz

İlyas Cingöz
Eskişehir'de yaşıyor. Anadolu Üniversitesi Sinema-Televizyon okuyor.

beni beğeniyor musun?

Kaybeden Tribi fan page